SOĞUK LİPOLİZ

SOĞUK LİPOLİZ

Kadın erkek stres ,bolca hazır gıdalar ve çoğunlukla hareketsiz olan hayat şartları nedeniyle gittikçe artan bir şekilde yağ depolamaya başladık.Bunun sonucu olarakta hastalık seviyesinde şişmanlık en hafifiyle bölgesel fazlalık herkesin sorunu haline geldi.Bölgesel zayıflama için kliniğimizde yeni nesil uygulamalarımızdan birisi soğuk lipoliz.peki nedir soğuk lipoliz:bölgesel yağ birikimlerinin soğuk etkisi ile azaltılması yöntemidir.

Uygulama nasıl yapılır?

İncelme hedeflenen bölgeye deriyi koruyucu bir ped yerleştirilip cihaz başlıkları oturtulur. İşlem başladığında vakum etkisi ile deri başlığın içine bir miktar çekilir. -5 dereceye kadar ulaşan soğuk etkisi ile yaklaşık bir saat sürede tedavi tamamlanır. Tedavi başlık büyüklüğü kadar bir alanda etki sağladığı için geniş bölgelerde her bölge için ayrı uygulama ile, tek seferde maksimum iki bölge şeklinde planlanır.

Nasıl etki eder?

Soğuk etkisinin yağ dokuda hasar oluşturduğu bilinmektedir. Soğuk lipoliz için kullanılan teknolojilerdeki son gelişmeler ile hangi seviyede ve ne kadar süreli soğuğun yağ dokuda ne gibi etkileri olduğu, aynı zamanda diğer dokulara zarar vermeden nasıl uygulama yapılabileceği sağlıklı bir zemine oturtulmuştur. Yağ hücrelerinde ortaya çıkan parçalanma, doğal olarak bağışıklık sistemini devreye sokarak bu hücrelerin ve artıklarının temizlenmesini sağlar. Bu arada içeriğindeki yağ molekülleri de doğal yollarla atılım sürecine girer. Depo yağı olarak kullanımı çok da kolay olmayan yağlar egzersiz ile çok daha kolay olarak harcanabilmektedir. Tedaviyi desteklemek için beslenme ile alınan kalorinin dengelenmesi, bol sıvı tüketimi ve egzersiz desteği çok daha iyi sonuçlar sağlayacaktır.

Uygulama sırasında ve sonrasında neler oluyor?

Uygulamanın ilk dakikalarında gerek vakumun emiş gücü, gerekse soğuğun ilk etkisi ile özellikle hassas bölgelerde hafif bir ağrı hissedilip kısa süre sonra kaybolmaktadır. Tedavi bitimi ile ısınma başlarken yine kısa süreli bir ağrı hissi oluşabilmektedir. Daha sonrasında bir gün sonra başlayıp bir haftaya kadar azalarak devam eden, mekik sonrası karın kaslarındaki yorgunluğa benzer bir his yaşanmaktadır.  Tedavi bütünü değerlendirildiğinde son derece konforlu ve zahmetsizdir.

Sonuçlar ne zaman alınabiliyor?

Böylesi güçlü bir etki ile beraber, bir ay gibi ortalama sürede sonuçlar görüleye başlamakta, yaklaşık üç ay sonrasında nihai sonuçlar görülmektedir.