MEZOTERAPİ İLE BÖLGESEL İNCELME

BÖLGESEL ZAYIFLAMA
Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi bir çok farklı probleme çözüm olan iğneli bir estetik tedavidir. Bu tedavilerde hem cilt problemleri hem saç problemleri hem de bölgesel yağlanma ve selülit problemleri tedavi edilebilir.

Mezoterapi ile Bölgesel İncelme Tedavisi Nasıl Yapılır?

Mezoterapi ile bölgesel zayıflama tedavisi için uygun prosedür uygulanmalıdır. Bunun için doktor muayenesi yapılır. Doktor muayenesi ile bölgesel kilo ve selülit problemlerinin yoğunluğu belirlenir. Buna göre uygun tedavi planı çizlir, tedavide hangi mezoterapi prosedürünün uygulanacağı belirlenir. Tüm bu aşamalar ve uygulama bu konuda ehliyeti olan doktor tarafından gerçekleştirilir.

Tüm belirlemeler yapıldıktan sonra mezoterapi iğneleri ile problemli alana mezoterapi ilacı salınır. Bu salınımın ne dozda ve hangi noktalardan yapılacağı doktor tarafından belirlenir. İğnelemeler hızlıca ardışık olarak yapılır. Tüm alan bu şekilde işlemden geçirildikten sonra da gerekli kremler sürülerek tedavi seansı tamamlanır.

Mezoterapi Nasıl Etki Eder?

Bu tedavi ile bölgesel zayıflamanın sağlanması, tedavi ilacı içindeki özel karışımın yağ dokularını olduğu yerde eritmesi, hacim olarak küçültmesi, dirençlerini bozarak küçülen yağların vücuttan atılması ve enjeksiyon bölgesinde çeşitli lif uyarımları ile hem sıkılaşma hem de yağ yakımı sağlama prensibi ile çalışır.

Mezoterapi ile Bölgesel İncelme Hangi Lokal Yağlar Üzerinde Uygulanabilir?

Söz konusu tedavi selülit ve bölgesel yağlanma problemlerinin olduğu tüm bölgelerde uygulanabilir. Özellikle bacak, popo, basen ve göbek üzerinde oldukça sık uygulama yapılmaktadır.

Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Söz konusu tedavi, mezoterapi ilacının sakıncalara neden olmayacağı sağlık ve hormonal durumu normal değerlerde olan kişilere uygulanabilir. Bunun yanı sıra gebe olan ve bebek emziren annelere de mezoterapi yapılması önerilmez.

Bölgesel İncelme Tedavisi Olarak Mezoterapi Kaç Seans Uygulanır?

Bu tedavide seans sayısı bölgesel yağlanma probleminin derecesine göre belirlenir. Ortalama bir problem için en az 3 seans gerekebilir.

Seanslardan Sonra Neler Yaşanır?

Seanslardan sonra uygulama alanında ilacın etkili olması ile birlikte, çok hafif bir karıncalanma, kızarıklık, iğnenin girdiği noktalarda noktasal kanamalar söz konusu olabilir. Bu yan etkiler geçicidir ve derinin hassas olmasına bağlı olarak görülür. Bu etkilerin iyileşmesi için yatıştırıcı kremler sürülür. Bunun yanı sıra işlemlerden sonra, güneşten korunmak, beslenme alışkanlıklarını gözden geçirmek ve tedavi sonucunu olumsuz etkileyebilecek tüketimler yapmamak önemlidir. Bu tüketimlerin başında hazır gıdalar ve kafein içerikli içecekler gelmektedir. Bu tarz yiyecek ve içecekler daha kolay yağlanma yapabilecek olan tüketimleri oluşturmaktadır.

Mezoterapi Etkisi Nasıl Korunur?

Elde edilen bölgesel incelmenin muhafaza edilmesi için spor yapmak, beslenme şekline dikkat etmek ve aynı tedaviyi idame ettirici seanslar halinde tekrarlamak yeterli olacaktır.

Mezoterapi Fiyatları Nedir?

Bölgesel incelme için mezoterapi fiyatları hakkında bilginin netleşmesi için tedavi planının belirlenmesi gerekir. Bu konuda yani mezoterapi ve fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmek için bize başvurabilirsiniz.