DOLGU UYGULAMALARI

DOLGU UYGULAMALARI
Küçük bir dokunuş:

Çok yeni birçok uygulama olmasına rağmen ,medikal estetik alanında en çok başvurulan işlemlerden birisi de Hyalüronik asit dolgu uygulamalarıdır. Yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi veya yüze hacim kazandırmak için yıllardır kullanılan estetik dolgu uygulaması ile yüzdeki derin kırışıklar, çökük ya da sarkık yanaklar yok olur ve doğal yüz konturları geri döner. Dudak  dolgusu, tüm ağız ve kontürler de uyumlu bir sonuç elde edilir, gözaltı dolgusu, cilt gençleştirme, yüz germe, göz çevresi kırışıklığını giderilmesinde kullanılır.

Yer çekimi, güneş hasarı ve yaşla birlikte ortaya çıkan, derin  çizgileri düzeltmek, kırışıklıkları azaltma ve yüzü yeniden şekillendirmek için uygulanan bir kozmetik işlemdir. hyalüronik asit içeren ürünler kullanılmaktadır. Uygulaması son derece kolaydır, lokal anestezik kremler ile kısa sürede yapılabilmektedir. Kırışıklıkları gidermek ve cildi daha genç göstermek için kullanılırlar.

Hyaluronik asit, en çok kullanılan dolgu maddesidir. Bu maddenin alerji riski oldukça azdır ve hyalurinidaz denen bir madde ile anında eritilebilir. Kullanımı kolay ve geri döndürebilmesi açısından hem hastayı hem de doktoru koruyan bir dolgu maddesidir.


  • Dudak dolgusu ; Zaman içinde dudaklar incelmeye, şeklini ve dolgunluğunu kaybetmeye başlar. Dudakları tekrar eski dolgunluğuna kavuşturmak için hyaluronik asit dolguları kullanılabilir.

  • Burun ve ağız çevresinde oluklar ; Burun altından başlayarak dudak çevresine doğru genişleyen çizgi veya oluklar yağ dokusunun yön değiştirmesi nedeniyle ortaya çıkar ve hyaluronik asit dolgusu veya yağ dokusu ile doldurulabilir.

  • Yanaklar, şakaklar ve alt çene ; Yağ dokusu azaldıkça bu bölgelerde sarkma ve incelme başlar.  Yoğun hyaluronik asit dolgularla kolajen yapılandırdılar bu bölgelerde mükemmel sonuç verir.

  • Gözaltı torbaları ve çöküklüğü ; Gözaltı torbası, burun köprüsünün altı ile alt göz kapağı hizasından başlar ve yanaklara doğru genişler. Hyaluronik asit ile tedavi edilebilir.

  • Daha dengeli bir çene ; Yaşı ilerledikçe çenesi küçülür ve geri çekilir. Kısa süre kalıcı çözümler için çene hattına hyalüronik asit dolgusu yaparak kaybolan görüntüyü geri kazanırsınız. Dolgular çene kemiğinin ön ve arkasından enjekte edilerek, çene hattı yumuşatılabilir ve daha orantılı bir çene elde edilebilir. 18 aya kadar etkinliği olan hacimlendirici dolgularla yüz ovalinin belirginleşip. yüze çekici ifade veren ters üçgene sahip olunmasını sağlayabilir.

  • Kaşları kaldırır ; Kaş bölgesi için Üst göz kapağını ya da düşük kaşları  hyalüronik asit dolgu ile kaldırıla biliniyor. Kaş bölgenize dolgu enjekte edildiğinde kaşlarınız yukarı kalkar ve daha genç bir görünüm elde edersiniz.

Uygulama 15-30 dakika arası sürebilir. Uygulamadan hemen sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. Uygulama bölgesinde ağrı oluşmaz, hafif şişlik ve kızarıklık oluşabilir. Bir-iki günde geçecektir.
Dolguların etkisi 6 ay ile 24 ay arasında değişmektedir. Bu süre seçilen dolgunun içeriğine ve yoğunluğuna göre değişmektedir.